play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Znalezione nie kradzione”? Tarnogórzanka znalazła telefon. Teraz może trafić za kraty

today28 kwietnia 2021

Background

Dzielnicowi zatrzymali kobietę, która odpowie za przywłaszczenie telefonu komórkowego. Tarnogórzanka znalazła zgubiony przez 28-latkę przedmiot i go nie zwróciła. Co więcej, dała go w prezencie swojemu synowi.

Pewnie nie wiedziała…

W miniony piątek 28-latka zawiadomiła policjantów o zgubieniu swojego telefonu komórkowego wartego 1200 złotych. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego obawiała się, że telefon mógł zostać przywłaszczony przez jakąś osobę. Pokrzywdzona się nie myliła. Nagranie z kamer monitoringu potwierdziło, że telefon zabrała jakaś kobieta i zamiast zgłosić fakt znalezienia go Policji, postanowiła telefon zostawić dla siebie.

Może nawet trafić za kratki

Sprawą zajęli się dzielnicowi, którzy współpracując z pokrzywdzoną 28-latką oraz innymi osobami, szybko namierzyli sprawczynię przywłaszczenia. Policjanci ustalili tożsamość kobiety i adres jej zamieszkania. Sprawczyni została zatrzymana. 50-latka podczas przesłuchania od razu przyznała się do przywłaszczenia telefonu. Okazało się, że zdążyła już go podarować w prezencie synowi.

Policjanci odzyskali przywłaszczony telefon i oddali go prawowitej właścicielce. Tarnogórzanka w poniedziałek usłyszała zarzut przywłaszczenia i grozi jej kara nawet roku więzienia.

Policja przypomina, że przysłowiowe „znalezione nie kradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej. Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt Policji albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content