play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Znamy już liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Tendencja się odwraca

today16 lutego 2021

Background

Wprawdzie na szczegółowe dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące nowych zakażeń koronawirusem musimy zaczekać do 10:30, jednak już teraz znamy tę najważniejszą liczbę. Dziś w Polsce potwierdzono 5178 zakażeń SARS-CoV-2.

Jak informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych minister Zdrowia Adam Niedzielski, odwraca się tendencja tygodniowej stopy wzrostu. Nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest 5178.

Minister Niedzielski informuje: Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni.

O 10:30 poznamy szczegółowe dane o potwierdzonych zakażeniach w poszczególnych województwach. Ministerstwo Zdrowia poda wówczas także ile osób ostatniej doby straciło życie wskutek choroby COVID19.

Wczoraj, na konferencji prasowej, minister Niedzielski odniósł się do weekendowych wydarzeń z Zakopanego i zaapelował do Polaków o odpowiedzialność. Ostrzegał także, że może nastąpić odwrócenie tendencji tygodniowej liczby zachorowań, które już dziś stało się faktem.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content