play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Znani i lubiani dla bezpieczeństwa na drogach. Nietypowa kampania śląskiej policji

today10 czerwca 2020

Background

“Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”- to tytuł, nowej policyjnej kampanii wymyślonej dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Do współpracy zaproszono znane i lubiane osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, które skomentują zaprezentowane im filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe.

Pomysłodawcami i organizatorami akcji są policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką w zakresie ruchu drogowego. Wszak przed nami długi weekend, a potem wakacje, dlatego właśnie teraz chcą zainaugurować projekt.

Na potrzeby kampanii przygotowano specjalny, promocyjny spot, namawiający do obserwacji jej przebiegu.

Inauguracja kampanii nastąpi w środę przed południem. W wydarzeniu, obok mundurowych udział weźmie kilkanaście znanych i lubianych osób. Wśród nich m.in. mistrzowie kierownicy: trzykrotny rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz oraz motocyklista Maciej Giemza, uczestnik Rajdu Dakar, zdobywca szóstego miejsca w klasyfikacji debiutantów. Zaproszone do udziału w kampanii znane osoby podjęły się nietypowego zadania. Każda z nich skomentowała filmy przedstawiający autentyczne, niewłaściwe zachowania kierowców na śląskich drogach. Zawodowcy, profesjonaliści i autorytety w swoich dziedzinach poświęcili swój czas i zdalnie włączyli się w stworzenie kampanii. Byli również i Ci, którzy odwiedzili policjantów osobiście. Wraz ze startem akcji, komentowane materiały filmowe będą cyklicznie udostępniane na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych śląskiej komendy.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content