play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na wolnym powietrzu. Kiedy?

today19 maja 2020

Background

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na wolnym powietrzu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej zapowiedział, że rozważane jest zniesienie nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni otwartej.

Za tydzień lub dwa może zostać zniesiony nakaz noszenia maseczek na wolnym powietrzu. Nie nastąpi to jednak wszędzie –  ministerstwo zdrowia chce znosić ten nakaz w poszczególnych regionach. Będzie to uzależnione od tego czy po zluzowaniu obostrzeń nie wzrośnie drastycznie liczba zakażeń.

Jeśli okaże się, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję. To znaczy, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji miejskiej, w sklepach, we wszystkich miejscach gdzie powietrze nie przepływa swobodnie tam one pozostaną – zapowiedział Łukasz Szumowski.

To właśnie minister zdrowia w rozporządzeniu ma wskazywać, w których miejscach i regionach obowiązek noszenia maseczek będzie łagodzony.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content