play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Zniszczone szlabany i elewacja! Kolejne dewastacje w Piekarach Śląskich!

today8 września 2021

Background

Zmienia się otoczenie, ale niestety nie zmieniają się zachowania niektórych osób. W Piekarach Śląskich doszło do kolejnych aktów wandalizmu. Tym razem zniszczone zostały szlabany na parkingu przy bibliotece oraz elewacja na Osiedlu Wieczorka. Miasto zaznacza, że coraz więcej wydaje na naprawę zniszczeń, zamiast realizować kolejne inwestycje.

– Oczywiście jeszcze dziś wyczyścimy elewację (dziękuję za sygnał o zniszczeniach i szybką reakcję pani Ewelinie) i rozbudowujemy monitoring osiedlowy. Na budynkach pojawią się dziesiątki kamer, które powinny ukrócić ten proceder. Pierwsze już zostały zainstalowane – czytamy na blogu wiceprezydenta Piekar Śląskich, Krzysztofa Turzańskiego.

– W tym samym czasie inni wybitni obywatele naszego miasta zdewastowali szlabany przy Urzędzie Skarbowym narażając nas, mieszkańców na kolejne koszty. Komu przeszkadzał dobrze funkcjonujący system pozwalający każdemu bez problemy załatwić (i to bezpłatnie) swoje sprawy w Urzędzie Miasta, Skarbówce, odebrać list na poczcie czy wypożyczyć książkę? Czasy trudne. Nie pomogła sensowność rozwiązania, nic nie dało bezpośrednie sąsiedztwo komendy policji. Na wandali nie ma siły. Przykre to – zaznacza Turzański.

Przypomnijmy, że w art. 288§1KK wskazano, że kto uszkadza cudze mienie, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, jeżeli szkodliwość czynu jest mniejsza, takiej osobie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara ograniczenia wolności do roku.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content