play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Żołnierze pomogą w te Święta!

today10 grudnia 2020

Background

Otrzymają pomoc, by w Święta zobaczyć się z rodziną. Mowa o seniorach i pacjentach, którzy przez pandemię nie mogą spotkać się z bliskimi przy jednym stole. W pomoc zaangażowali się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy zorganizuja połączenia wideo przez telefony komórkowe. Akcja jest prowadzona w całym kraju.

– Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w okresie przedświątecznym tj. od 21 do 24 grudnia 2020 r., w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi. Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze WOT na terenie całego kraju, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały. Żołnierze WOT przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m. in. pacjenci szpitali onkologicznych. – mówi Radiu Piekary Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zgłoszenia o pomoc w organizacji połączenia wideo z rodziną można kierować na adres e-mail: pomocwot@mon.gov.pl oraz pod numer telefonu 800 100 115.

Żołnierze Wojska Polskiego przez cały czas pandemii niosą pomoc osobom starszym i schorowanym. Wojsko Polskie opiekuje się ponad 10 000 kombatantów, osobami starszymi i potrzebującymi. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają także domy pomocy społecznej i po raz kolejny biorą udział w akcji „Obiady Dla Bohaterów”. Dzięki wsparciu żołnierzy WOT do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc. To właśnie samotność w czasie pandemii doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Fot: Facebook/WOT

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content