play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zorganizowana grupa przestępcza PSEUDOKIBICÓW w rękach policji! Przewozili 3 kg amfetaminy

today4 sierpnia 2021

Background

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich i przejęli aż 3 kilogramy amfetaminy. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

 


Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, od ponad roku zajmowali się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej. Zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków oraz przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To jest między innymi, bójkami i pobiciami, uszkodzeniami ciała, groźbami i zmuszaniem przemocą do określonego zachowania.

Mundurowi rozpracowywali środowisko pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich, którzy tworzyli grupę przestępczą. Ostatecznie w drugiej połowie lipca przystąpili do zatrzymań.

Najpierw policjanci zatrzymali samochód, którym kierował 21-letni mieszkaniec Knurowa. Mężczyzna przewoził w pojeździe 3 kilogramy amfetaminy. Był już wcześniej karany za przestępczość narkotykową.

 

Kolejne zatrzymania odbyły się w miejscach zamieszkania pseudokibiców w Bytomiu i Knurowie.

Zatrzymano tam 32-latka, który był już karany za przestępczość narkotykową oraz 23-latka karanego wcześniej za udział w bójkach. Czyli tak zwanych ustawkach pseudokibiców. Stróże prawa przeszukali także miejsca zamieszkania mężczyzn i zabezpieczyli 10 tysięcy złotych w gotówce.

Wszystkich podejrzanych doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, który nadzoruje śledztwo. Wszyscy usłyszeli zarzuty.


Zarzuca im się udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Ponadto 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mieszkańcy Knurowa w wieku 21 i 23 lat trafili na 3 miesiące do aresztu. Natomiast wobec 32-latka z Bytomia zastosowano poręcznie majątkowe w kwocie 50 tysięcy złotych. Wszystkim podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

 

Fot: Śląska Policja

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content