play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Żory: Zaatakował 70-latka. Bił go pięścią po twarzy i ukradł mu 100 złotych!

today10 sierpnia 2021

Background

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 39-latka, który dopuścił się rozboju na 70-letnim mieszkańcu Żor. Sprawca przyparł mężczyznę swoim ciałem do poręczy schodów, uderzał pięścią po twarzy, po czym ukradł z kieszeni 100 złotych i uciekł. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Piaskowej w Żorach, gdzie w godzinach popołudniowych 39-latek zaatakował starszego mężczyznę. Sprawca znienacka przyparł go do poręczy, a potem uderzał pięścią po twarzy. Gdy doprowadził swoją ofiarę do stanu bezbronności, z kieszeni koszuli wyjął mu 100 złotych i wybiegł z budynku.

Po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, natychmiast zajęli się wytypowaniem sprawcy. W krótkim czasie ustalili, że jest nim dobrze im znany 39-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu. Namierzyli go i zatrzymali już kolejnego dnia rano.

39-latek początkowo nie przyznawał się do popełnienia rozboju i zaprzeczał, aby w tym dniu był na ulicy Piaskowej. Szybko jednak zmienił zdanie, gdy dowiedział się, że kryminalni zdążyli już zgromadzić materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyźnie przedstawiono zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa.

Wczoraj sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-latka. Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się liczyć też z tym, że na wymiar ostatecznej kary wpłynie jego przeszłość kryminalna i fakt, iż kilka miesięcy temu opuścił więzienną celę.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content