play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Żory: Grozili, pobili i podpalili dom swojemu znajomemu

today12 marca 2020

Background

Grozili, pobili i podpalili dom swojemu znajomemu. Mowa o dwóch mężczyznach w wieku 24 i 34-lat, którzy zgodnie z decyzją żorskiego sądu zostali zatrzymani na 3 miesiące. Zatrzymani najpierw grozili mężczyźnie, potem uderzali łomem, a na koniec podpalili budynek, w którym mieszkał.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w dzielnicy Baranowice. Pokrzywdzony zaprosił swoich znajomych na kolację, podczas której wspólnie spożywali alkohol. Zaproszonym gościom nie spodobało się to, że spotkanie dobiegło końca. Wtedy właśnie doszło do awantury pomiędzy mężczyznami.

34 i 24-latek niespodziewanie zaatakowali gospodarza. Najpierw grozili popełnieniem przestępstwa, a chwilę później, gdy próbował się przed nimi schować zaczęli okładać go po głowie łomem. Mężczyzna zdołał zbiec z budynku i znalazł schronienie u mieszkańców pobliskich zabudowań. Ci z kolei udzielili mu pomocy i zaalarmowali funkcjonariuszy.

Zanim napastnicy zbiegli, zdążyli podpalić budynek, w którym mieszkał 48-latek. Wkróce jednak zostali zatrzymani przez kryminalnych na osiedlu Korfantego. Wczoraj prosto z policyjnego aresztu zostali doprowadzeni do sądu, gdzie ogłoszono im decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi nawet do 8 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content