play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Żory: Kompletnie pijana matka „opiekowała się” niepełnosprawnym synem i córką

today16 marca 2020

Background

Kompletnie pijana matka „opiekowała się” niepełnosprawnym synem i córką. W wydychanym  powietrzu miała ponad 3 promile alkoholu. Dzieci trafiły pod opiekę pracowników MOPS-u, ponieważ nikt z bliskich nie był w stanie zapewnić im opieki. O dalszym losie rodzeństwa zadecyduje sąd rodzinny.

Wczoraj w południe policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanej matce, która miała sprawować opiekę nad dwójką małoletnich dzieci. Kiedy przybyli pod wskazany adres, drzwi otworzyła im kobieta w średnim wieku, która ledwo stała na nogach, a wokół niej roztaczała się silna woń alkoholu. Jak się okazało, w mieszkaniu wraz z matką faktycznie przebywała dwójka dzieci: 11-letni niepełnosprawny chłopiec i 7-letnia dziewczynka. Policjanci natychmiast zawiadomili MOPS, który niezwłocznie wysłał do mieszkania pracownika socjalnego.

Kiedy dzieci zostały objęte opieką, policjanci doprowadzili 44-letnią matkę na komendę i tam poddali badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Teraz o dalszym losie rodzeństwa zdecyduje sąd. Matka natomiast może zostać ukarana za narażenie małoletnich na niebezpieczeństwo, za co grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content