play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Żory: Od rana po mieście nie jeżdżą autobusy. Trwa strajk przewoźnika

today12 sierpnia 2021

Background

Bezprecedensowa sytuacja w Żorach. Od rana po mieście nie jeżdżą  autobusy bezpłatnej komunikacji miejskiej. Jak informuje tamtejszy urząd miasta powodem jest strajk kierowców.

Strajk kierowców powodem utrudnień komunikacyjnych w Żorach. Od rana w mieście nie jeżdżą bezpłatne środki transportu zbiorowego. O problemach w komunikacji zbiorowej miasto poinformowało na swojej stronie.

Nie jeżdżą miejskie autobusy w Żorach. Trwa strajk przewoźnika

„Od rana nie jeżdżą autobusy w Żorach.  Informujemy, że dziś (czwartek, 12 sierpnia) na ulice Żor nie wyjechały autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej. ” –Czytamy w komunikacie zamieszczonym przez magistrat. Powód takiego obrotu sprawy to strajk kierowców autobusów, pracujących dla firmy A21, obsługującej BKM:

„Przedstawiciele Urzędu Miasta Żory oraz  Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju od rana bezskutecznie usiłują skontaktować się kierownictwem firmy A21.

Jednocześnie podejmowane są przez Miasto Żory i MZK Jastrzębie-Zdrój działania, zmierzające do jak najszybszego zapewniania na terenie Żor komunikacji zastępczej i tym samym umożliwienia mieszkańcom korzystania z transportu publicznego.

O rozwoju sytuacji będziemy informowali na bieżąco.” 

źródło: UM Żory

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content