play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Żory: Nie powinien prowadzić auta. W efekcie uciekał przed policją

today15 lutego 2022

Background

Policjanci z Żor musieli przystąpić do pościgu za kierowcą busa. Mężczyzna nie chciał poddać się kontroli drogowej, bo wiedział, że czekają go problemy.

Podczas sobotniego patrolu na ul. Wodzisławskiej, około 15:30 mundurowi zauważyli dostawczego busa, który skręcił w ul. Gajową. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę i użyli sygnałów dźwiękowych, a także świetlnych do zatrzymania pojazdu. Kierowca wykonał polecenie, ale kiedy policjanci podeszli do niego, ten ponownie ruszył.

Stróże prawa natychmiast wsiedli z powrotem do radiowozu i rozpoczęli pościg. Po krótkiej chwili udało im się zajechać drogę Mercedesowi i tym samym uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Mężczyzna dalej nie dawał za wygraną i początkowo nie reagował na polecenia otwarcia pojazdu. Kiedy się to udało został od razu zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo badanie na obecność narkotyków wykazało, że był pod wpływem środków odurzających.

40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a samochód odholowano na policyjny parking. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content