play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Żory: Policjant zauważył złodzieja i w czasie wolnym rozpoczął pościg

today25 stycznia 2022

Background

Kolejny mundurowy czujny poza służbą. Policjant z Żor w czasie wolnym od służby rozpoczął pościg za złodziejem elektronarzędzi

Hasło „policjantem jest się całą dobę” ma realne odzwierciedlenie w postawie mundurowych. Wcześniej informowaliśmy o funkcjonariuszu z Raciborza, który wspólnie ze świadkiem złapał złodzieja alkoholu. Czujność zachował także stróż prawa z Żor.

CZYTAJ TAKŻE: Policjant i świadek wspólnie zatrzymali złodzieja alkoholu

Wczoraj wieczorem tuż przed 19.00 policjant odbierał swoje dziecko z zajęć dodatkowych. Nagle zauważył osobę biegnącą z walizkami markowych elektronarzędzi. Takie zachowanie wydało się podejrzane mundurowemu i ruszył za samochodem za mężczyzną. Ten nagle ruszył w stronę osiedla Korfantego. Policjant wysiadł z auta i pieszo kontynuował pościg.

Po okrzyku „Stój! Policja” uciekinier rzucił walizki pod jeden z zaparkowanych samochodów i próbował umknąć stróżowi prawa. Na nic zdała się ta próba, bowiem w rejonie żorskiego sądu funkcjonariusz złapał mężczyznę i wezwał na miejsce wsparcie.

Okazało się, że zatrzymany, to 35-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Dopuścił się kradzieży elektronarzędzi wartych prawie 1500 zł. Nagrania z monitoringu sklepowego pozwoliły ustalić dokładny przebieg zdarzeń. Towar wrócił do właściciela. Złodziejowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content