play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Żory: Wsiadł pijany za kierownicę i spowodował śmiertelny wypadek. Kierowca aresztowany

today25 lutego 2020

Background

Wsiadł pijany za kierownicę i spowodował śmiertelny wypadek. 30-letni kierowca, który zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu został aresztowany na 3 miesiące. W spowodowanym przez niego wypadku zginął 31-letni pasażer, a drugi w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn pijany wsiadł za kierownicę Forda Focusa wraz z dwoma znajomymi i szarżował po żorskich ulicach. 30 minut po północy, jadąc ulicą Szczejkowicką stracił panowanie nad kierownicą, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w betonowy słup energetyczny.

W wypadku śmierć poniosła jedna osoba. Siedzący obok kierowcy pasażer pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Siła uderzenia była tak duża, że drugi z nich, podróżujący z tyłu pojazdu, wpadł do bagażnika i doznał poważnych, licznych obrażeń. Kierowca natomiast ze zdarzenia wyszedł bez szwanku.

W związku ze zdarzeniem 30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, wcześniej aż trzykrotnie sąd zakazywał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doprowadził będąc w stanie nietrzeźwości. Na mocy postanowienia sądu trafił na 3 miesiące do aresztu śledczego.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content