play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Żory: Złodziej złapany na gorącym uczynku. Jego współpracownik był już skazany

today27 stycznia 2021

Background

Na gorącym uczynku został przyłapany złodziej w Żorach. Kradł jedzenie, napoje, alkohol, papierosy i pieniądze. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. 

W min miony weekend policjanci zostali wezwani do jednej z restauracji w Żorach. jej pracownica zauważyła, że dokonano włamania i kradzieży między innymi jedzenia, alkoholu i pieniędzy z kasy fiskalnej. Mundurowi po przybyciu na miejsce, w oczekiwaniu na technika kryminalistyki, zauważyli samochód, do którego dwóch mężczyzn pakowało duże czarne worki. Jak się później okazało w workach był skradziony z restauracji łup. Samochód był wynajęty, jego kierowca nie miał pojęcia, że przewożony przez niego towar miał być łupem z przestępstwa. Został oszukany przez mężczyznę zamawiającego kurs.

 34-latek  pakujący worki do samochodu został zatrzymany, a w raz z nim jego znajomy, który mu pomagał. Ten z kolei, jak się okazało był poszukiwany przez miejscowy sąd. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że 34-latek okradł restaurację z artykułów spożywczych, dwóch wag, włamał się do jednej kasy fiskalnej, z której zabrał pieniądze, a także próbował do innej.

Policjanci wkrótce udowodnili ponadto, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego, z którego wyniósł towar, w tym alkohol i papierosy.

Zebrany materiał przez śledczych pozwolił na przedstawienie mu zarzutów za przestępstwa, za które teraz w więzieniu może spędzić nawet do 10 lat. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na 3 miesiące i nakazał go doprowadzić do aresztu śledczego.

Drugi z mężczyzn także trafił za kratki, gdzie odbywa wcześniej orzeczoną karę pozbawienia wolności.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content