play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Żory: Żywcem zjadały ją robaki. Suczka konała w męczarniach

today1 lipca 2021

Background

Żywcem jadły go robaki, miał guzy na całym ciele i konał… W takim stanie zwierzaka w Żorach zastali społecznicy z rybnickiej grupy Pet Patrol. Mimo szybko podjętej interwencji zwierzaka nie udało się uratować.

Zgłoszenie o psie w agonii społecznicy otrzymali kilka dni temu. Gdy przybyli na miejsce obraz który zastali był przerażający. Owczarek niemiecki w kojcu wokół którego kłębiły się robaki. Suczka była wykończona miała skołtunioną sierść a pod nią liczne guzy i żywe rany. Nie potrafiła sama chodzić nie tylko z braku sił. Wśród licznych dolegliwości zwierzaka był też niedowład kończyn. Nad psem właściciel, który nic nie robił sobie z cierpienia zwierzaka. Stan suczki tłumaczył podeszłym wiekiem, twierdząc, że ma ona już 20 lat.

Interwencja była błyskawiczna ale mimo wszelkich działań zwierzaka nie udało się uratować. Jego stan był tak zły, że jedyną możliwością ulżenia jej w cierpieniu było uśpienie. Teraz grupa Pet Patrol chce by właściciel odpowiedział za nienależytą opiekę nad zwierzęciem oraz nieudzielenie suczce pomocy. Po zebraniu dowodów zapowiadają złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content