play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

#zostańwdomu i buduj modele! Modelarze z Gliwic walczą z nudą

today24 marca 2020

Background

#zostań w domu i buduj modele! To propozycja Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych, które w obliczu epidemii koronawirusa podaje ciekawy pomysł na kreatywne spędzenie w domu wolnego czasu. Modelarze proponują, aby wspólnie z dziećmi zbudować model latającej „kartonówki”.

 

#zostań w domu i buduj modele! Wystarczy napisać e-mail na adres jan.wojtak@interia.pl, aby otrzymać drogą elektroniczną plan modelu kartonowego do wydruku wraz ze szczegółowym opisem jego budowy oraz sposobem oblatania. Gotowy model będzie można wypróbować w domu lub podczas bezpiecznego wyjścia do parku czy na łąkę. Nie potrzeba ani instruktorów, ani wychodzenia do modelarni. Jako narzędzia wystarczą  nożyczki, długopis i linijka.

Model  jest zbudowany z papierowych skrzydeł i kadłuba z drewnianego patyczka. Materiały do budowy modelu to  blok techniczny lub rysunkowy, a nawet zwykły papier do drukarki, drewniane listewki,  patyczki do szaszłyków albo wykałaczki. Jeśli jesteś zainteresowany, pisz do GSML, podając w tytule wiadomości  „Zamawiam”!

 

fot.: pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content