play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Źródło odoru w centrum Chorzowa namierzone. Mieszkańcy już mogą odetchnąć

today25 marca 2021

Background

Od kilku dni odór z ciężarówek jeżdżących po Chorzowie nie powinien już dokuczać mieszkańcom. Urząd Miasta podjął interwencje, a wyjaśnienia złożyła elektrociepłownia CEZ.

W ostatnim czasie mieszkańcy miasta skarżyli się na nieprzyjemny zapach, który pojawiał się punktowo, cyklicznie, głównie w centrum miasta.[ pisaliśmy o nim tutaj] Występowanie odoru zbiegało się w czasie z przejazdami samochodów ciężarowych. To dało trop.
Natychmiastowo zarządziliśmy analizę monitoringu. Wszystkie znaki wskazywały, że odór pochodzi z ciężarówek, które zawożą transport w okolice elektrociepłowni. Skierowaliśmy się do Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z prośbą o kontrolę. Dodatkowo poprosiliśmy CEZ Chorzów o odniesienie się do tej sytuacji – wyjaśnia Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

W nawiązaniu do pism i rozmów Miasta Chorzów, elektrociepłownia poinformowała, że podjęła działania w celu wzmocnienia kontroli nad procesem transportu biomasy do zakładu. Dostawy mają być od teraz dodatkowo uszczelniane, a naczepy każdorazowo oplandekowane. Zmienione mają być trasy dostaw tak, aby ograniczyć ich przejazdy przez Chorzów.
Dodatkowo skrócić ma się też czas oczekiwania na wjazd do zakładu od ulicy Poznańskiej. Samochody wpuszczane są bezpośrednio na teren elektrociepłowni i dopiero tam oczekują na rozładunek lub odbiór.

źródło: UM Chorzów /zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content