play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

ZTM po wypadku w Katowicach: Będą dodatkowe kontrole przewoźników

today3 sierpnia 2021

Background

Będą dodatkowe kontrole przewoźników świadczących usługi dla ZTM. To reakcja Zarządu Transportu Metropolitalnego czyli organizatora komunikacji miejskiej po sobotniej tragedii w Katowicach. Kierowca autobusu należącego do katowickiego PKM-u śmiertelnie potrącił na ulicy Mickiewicza 19-latkę.

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tą sprawą. Jako organizator transportu natychmiast zwróciliśmy się do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Z tą instytucją ściśle współpracujemy na rzecz bezpieczeństwa od 2019 roku. Wynikiem spotkania z przedstawicielami tej instytucji jest decyzja o przeprowadzeniu dodatkowych kontroli przewoźników, którzy świadczą nam swoje usługi. -Informuje rzecznik ZTM-u Michał Wawrzaszek.

Kierowca autobusu nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. W jego krwi stwierdzono za to obecność antydepresantów i leków uspokajających ujawnił Aleksander Duda z katowickiej prokuratury:

Z opinii  wynika, że we krwi podejrzanego stwierdzono obecność leków przeciwbólowych i przeciwdepresyjnych. Jednocześnie opinia ta wykluczyła by w jego krwi znajdowały się narkotyki bądź alkohol.

31-letni kierowca, który śmiertelnie potrącił kobietę usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Grozi mu za to dożywocie. Dziś odbyć ma się sekcja zwłok tragicznie zmarłej 19-latki.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content