play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Radzionków

ZTM uruchamia dwie kolejne METROLINIE, które połączą 7 miast Śląska!

today30 lipca 2021

Background

Za tydzień, 7 sierpnia ruszą kolejne linie metropolitalne. „eMki” pojawią się w Tychach, Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Bytomiu, Bieruniu, Imielinie i w Chełmie Śląskim.

 


M102 i M108 to dwie kolejne autobusowe linie metropolitalne, które w następną sobotę wyjadą na ulice 7 miast i gmin Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Autobusy będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością kursowania, aby usprawnić codzienne podróże po Metropolii. Tego dnia uruchomiona zostanie również nowa linia uzupełniająca. Ułatwi mieszkańcom Tychów, Bierunia i Chełma Śląskiego dojazd w rejon kopalni KWK Piast.

Zarząd Transportu Metropolitalnego kontynuuje realizację jednego z kluczowych projektów , czyli uruchomienie ponad 30 metrolinii, usprawniających codzienne podróże po Metropolii.

– Systematycznie uruchamiamy kolejne linie metropolitalne. Chcemy maksymalnie zmniejszyć czas oczekiwania na kolejny kurs, zapewnić regularną częstotliwość oraz dobrze skomunikować cały obszar, gdzie docierają pojazdy ZTM – mówi dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach, Małgorzata Gutowska.


Dwie kolejne metrolinie na drogach pojawią się już 7 sierpnia.

M102 kursować będzie na trasie Tarnowskie Góry Dworzec – Radzionków – Bytom Dworzec, obsługując przystanki z większą częstotliwością niż linia 94, którą zastąpi nowa „eMka”.

Od poniedziałku do piątku będzie to o ponad 20 kursów więcej.

M102 w dni robocze jeździć będzie co 20 minut, tak by usprawnić dojazd i powrót z pracy, ze szkoły. W dni wolne, w tak zwanym szczycie komunikacyjnym, pasażerowie będą mogli podróżować tą metrolinią co 30 minut. A poza godzinami szczytu co godzinę.

 

Z kolei na trasie Tychy – Bieruń – Chełm Śląski – Imielin, M108 zastąpi linię autobusową 54. Pasażerowie będą mogli skorzystać ze zwiększonej liczby kursów, które realizowane będą w równym takcie. W dni robocze nowa „eMka” na przystankach pojawiać się będzie co 30 minut, a w soboty co godzinę.

Dodatkowo nowością będzie uruchomienie linii 554, która uzupełnieni kursy przebiegające przez Tychy, Bieruń i Chełm Śląski. Celem linii jest usprawnienie dojazdu w rejon kopalni KWK Piast w Bieruniu. Linia 554 będzie zatrzymywać się na przystankach, które nie będą obsługiwane przez M108.

 

– Jesienią planujemy uruchomić co najmniej kolejne linie metropolitalne. Będą one przejeżdżać przez Kobiór, Tychy, Katowice, Wyry, Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów. Jak również połączą sosnowiecką strefę ekonomiczną z Mysłowicami oraz Katowicami. Co ważne „eMki” obsługiwane będą coraz lepszymi pojazdami. Zależy nam, aby podróże komunikacją miejską były przyjemne i komfortowe – dodaje Małgorzata Gutowska.

Szczegółowe informacje oraz komunikat dotyczący linii metropolitalnych można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content