play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

ZUS i ŚUM łączą siły. Jest umowa o współpracy

today7 grudnia 2020

Background

Będą realizować projekty z zakresu ubezpieczeń społecznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podpisał umowę o współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym (ŚUM).

Ścisła współpraca na zajęciach i wspólne projekty edukacyjne. To główne założenia podpisanego w Katowicach porozumienia między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Wspólna praca

Umowę ramową o współpracy między ZUS i SUM podpisali Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oraz Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański. Dotyczy przede wszystkim realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ubezpieczeń społecznych. Współpraca dotyczyć będzie także działalności dydaktycznej, naukowej i badawczej prowadzonej przez ZUS i SUM w Katowicach.

Bliższa współpraca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, który jest wiodącym ośrodkiem akademickim, to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa – powiedziała prof. dr hab. Gertruda Uścińska, Prezes ZUS. – Dla studentów i doktorantów SUM w Katowicach współpraca z ZUS to spore zaplecze merytorycznego wsparcia. W ramach umowy realizowane będą m.in. warsztaty, szkolenia, konsultacje poświęcone tematyce ubezpieczeń społecznych oraz możliwe będzie zamieszczanie publikacji przygotowywanych przez nauczycieli akademickim w kwartalniku „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka” – tłumaczy Rektor SUM w Katowicach prof. dr hab. n.med. Tomasz Szczepański.

ZUS zadowolony z umowy

Realizacja podpisanych porozumień z uczelniami wyższymi jest bardzo ważna dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 2016 roku nabrała ona systemowego charakteru. Zakład podpisał umowy z ponad 100 państwowymi i prywatnymi ośrodkami akademickimi, które kształcą na kierunkach humanistycznych, ekonomicznych, medycznych oraz technicznych. Teraz do tego grona dołączył Śląski Uniwersytet Medyczny.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content