play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Związkowcy chcą dalszych rozmów ze stroną rządową

today11 lipca 2022

Background

Związkowcy z Sierpnia 80, Solidarności i innych związków zawodowych blokują wejście do siedziby Polskiej Grupy Górniczej.

Działania podejmowane przez związkowców mają związek z wysłanym w ubiegłym tygodniu pismem – adresowanym do ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina.

Związkowcy chcą dalszych rozmów

Członkowie Pomocniczego Komitetu Sterującego PGG S.A. zwróciło się w piśmie z dnia 6 lipca 2022 roku o spotkanie ze stroną społeczną w PGG S.A. Chodzi o to, by omówić kluczowe obecnie zagadnienia.

-Nasze żądania są niezmienne od wielu tygodni. W dalszym ciągu domagamy się spotkania z Ministerstwem Aktywów Państwowych, z premierem Sasinem. Jak widzimy, sytuacja jest dramatyczna – mówi nam Rafał Jedwabny z Sierpnia 80, związkowcy odpowiedzi z ministerstwa nie dostali – stąd dzisiejsza blokada wejścia.

W piśmie datowanym na 6 lipca podkreśla się, że kluczowym zagadnieniem jest podpisanie porozumień płacowych.

-Chodzi nam o to, żeby ktoś nam powiedział, jak to ma wyglądać dalej. Fajnie opowiada się o większym wydobyciu, o tym, że węgiel będzie zastępował gaz, natomiast tych inwestycji nie widać  – zaznacza Bogusław Hutek z górniczej Solidarności.

Związkowcy chcą też wiedzieć, co rząd chce zrobić z wysokimi cenami węgla w punktach sprzedaży.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content