play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Związkowcy w siedzibie PGG. Chcą rozmów o sprzedaży węgla

today23 maja 2022

Background

Związkowcy Sierpnia’80 chcą rozmawiać z władzami Polskiej Grupy Górniczej o sprzedaży węgla. Nie podoba im się postawa pośredników, którzy znacząco zawyżają ceny surowca kupowanego w sklepie PGG.

Akcja protestacyjna w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach. Związkowcy Sierpnia’80 domagają się pilnych działań w uporządkowaniu rynku handlu węglem.

Związkowcy przedstawili żądania

Protestujący przed siedzibą węglowego giganta wskazują spekulacyjne działania pośredników windujących ceny:

-Zażądaliśmy tak naprawdę wstrzymania wysyłki węgla do nieuczciwych dilerów (tak to nazwę – nieuczciwi dilerzy) i przerzucenia tego węgla, który miałby iść do dilerów, na sklep internetowy, żeby każdy w Polsce mógł sobie kupić w sklepie internetowym węgiel w cenie, w jakiej jest na kopalni – tłumaczy jeden liderów Sierpnia’80 w Polskiej Grupie Górniczej Rafał Jedwabny.

Innym ich postulatem jest krok w kierunku emerytów górniczych. W ich przypadku również chodzi o to, by dostęp do surowca nie był utrudniony.

-Mamy jeszcze jedno żądanie. Mamy tutaj, na Śląsku, kilka tysięcy emerytów górniczych, którzy nie mają możliwości kupienia węgla bezpośrednio z kopalń, więc chcielibyśmy też, żeby ci emeryci mieli możliwość zakupu węgla po cenach kopalnianych – dodaje Jedwabny.

Związkowcy już w ubiegłym tygodniu wystosowali do premiera Mateusza Morawieckiego pismo w tej sprawie.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content