Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekarzanin, Zygmunt Chojna Mistrzem Świata!

today4 grudnia 2021

Background

Świetne wieści napłynęły do nas ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mieszkaniec Piekar Śląskich, Zygmunt Chojna został Mistrzem Świata Spartan. Okazał się on najlepszy w swojej kategorii wiekowej podczas zmagań na pustyni w rejonie Abu Zabi.

To piekielnie trudny bieg na dystansie ponad 20. kilometrów w trakcie, którego trzeba pokonać wiele, skomplikowanych przeszkód. Zygmunt Chojna potrzebował na to niespełna czterech godzin. Dokładnie 3 godziny i 51 minut. – Do tej pory nikt z Polaków nie zdobył Mistrzostwa Świata w tej rywalizacji. Jestem pierwszy – cieszy się Zygmunt Chojna. – Ten dzisiejszy start był niezwykle trudny. Góry. Cały czas góry tylko, że piaskowe. Przeszkody bardzo wymagające. Poodrywałem skórę na rękach – relacjonuje nam z Abu Zabi nowy Mistrz Świata.

Mieszkaniec Piekar Śląskich ma w tym roku na swoim koncie sporo sukcesów. 18 września w Szwajcarskim Verbier odbyły się Mistrzostwa Europy Spartana na dystansie 21-22 km, gdzie zdobył mistrzostwo w swojej kategorii. 13 Listopada w Rumunii odbył się finał Mistrzostw Europy Centralnej w biegach górskich na dystansie Beast, który Zygmunt Chojna wygrał i zdobył tytuł. W tym roku w biegach Spartana 15 razy stawał na podium, 14 razy na pierwszym miejscu i tylko raz na drugim miejscu.

Autor: Marcin Hirnyk