play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Żywiec: Przetrzymywała sarnę na prywatnej posesji! Dokarmiała ją resztkami jedzenia

today23 września 2021

Background

Policjant z Węgierskiej Górki uratował życie młodej sarnie, która została zamknięta na prywatnej posesji. Początkowo myślał, że zwierzę samo dostało się na teren ogrodu. Nie był to jednak przypadek.

Policjant z komisariatu w Węgierskiej Górce wykonywał czynności służbowe i ustalenia na terenie jednej z posesji. W pewnym momencie zauważył, że obok, na opuszczonej i ogrodzonej zamkniętej posesji znajduje się młoda sarna. Policjant chciał jej pomóc, ponieważ myślał, że zwierzę weszło na zamknięty teren i nie potrafi go opuścić. Gdy jednak szedł wzdłuż ogrodzenia, szukając przejścia, zauważył, że sarna jest tam przetrzymywana celowo, a bramka zabezpieczona jest przed otwarciem drutem. Na posesji znajdowały się też resztki jedzenia, którymi sarna prawdopodobnie była dokarmiana.

Mundurowy ustalił właścicieli posesji. Ci przyznali się do tego, że celowo zamknęli zwierzę i je dokarmiali. W swoim postępowaniu nie widzieli jednak nic złego. Policjant o sytuacji powiadomił odpowiednie służby, które zajęły się młodą sarną. Wobec 35-letniej właścicielki posesji został skierowany wniosek do sądu o naruszenie artykułu 51. prawa łowieckiego, który mówi m.in. o przetrzymywaniu zwierzyny bez odpowiedniego pozwolenia, co zagrożone jest grzywną.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content