Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na co dzień jest niedostępna do zwiedzania. Wyjątkowo, przez kilka dni będzie gościła objazdową wystawę "100-lecie sportu żużlowego". Zabytkowa, industrialna hala dawnej walcowni Huty Silesia w Lipinach, od 8 do 11 marca będzie halą muzealną.

W dniach od 8 do 11 marca Świętochłowice będą gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Ekspozycja zagości w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ul. Chorzowskiej 117 w Świętochłowicach – Lipinach.

Ponad 100 lat temu – w 1923 roku – odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle – najstarszy z 1934 roku – oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie. Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory i ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu. Wystawa zostanie wzbogacona o elementy lokalnej historii żużlowej i wspomnienia na temat świętochłowickich zawodników.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w dniach 8-11 marca w godzinach:

• pn i pt 9:00-18:00
• sb i nd 10.00-19.00

Sprzedaż biletów na to wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, przy wejściu do budynku w godzinach otwarcia obiektu.

Ceny biletów:
• 12 zł – grupowy szkolny (minimum 25 osób) – zwiedzanie dla grup po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu 32 349 18 17
• 15 zł – ulgowy (dzieci od 7 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
• 25 zł – normalny
• 60 zł – rodzinny (do 4 osób)
• Wejście darmowe dla dzieci do lat 6
Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które zagości w mieście silnie związanym ze speedway-em, w samym sercu Śląska, tylko na kilka dni!
Uwaga! W Dzień Kobiet wszystkie panie wchodzą na wystawę w cenie biletu ulgowego!