Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: 23-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Autor: w dniu 2024-06-21

Bytomscy policjanci zatrzymali 23-latka, który ugodził nożem w klatkę piersiową swojego kolegę i wspólnie ze znajomą pobili kolejnego. Na czas trwającego postępowania podejrzana za pobicie została objęta policyjnym dozorem, a mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Pokrzywdzeni trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do tego zdarzenia doszło w centrum Bytomia. W jednym z mieszkań kobieta i trzech mężczyzn pili alkohol. W trakcie imprezy doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której 33-latek i jego o rok starszy kolega ubliżali i wyzywali kobietę. W jej obronie stanął 23-latek, który wspólnie z obrażaną kobietą dotkliwie pobił 34-latka.

Następnie młody mężczyzna zaatakował nożem 33-latka, zadając mu dwa ciosy w klatkę piersiową. Po całym zdarzeniu sprawcy zbiegli z miejsca przestępstwa. Po pewnym czasie kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o pomoc dla kolegów. Do mieszkania zostały skierowane zespoły ratownictwa medycznego, a dyżurny bytomskiej komendy natychmiast wysłał tam policjantów. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – mówi Paulina Gnietko z bytomskiej policji.

Sprawą zajęli się policjanci z Bytomia. Ustalili oni miejsce pobytu oraz zatrzymali podejrzanych. Para agresorów została osadzona w policyjnym areszcie. Kobiecie przedstawiono zarzut pobicia, a 23-latkowi zarzut pobicia i usiłowania zabójstwa.

Na czas trwającego postępowania podejrzana została objęta policyjnym dozorem, a młody mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Foto i źródło: Policja Bytom