Teraz gramy:

Title

Artist
Background

39-latek w rękach pszczyńskich mundurowych

Autor: w dniu 2024-03-01

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 39-latka, który wczoraj przed południem usiłował napaść na placówkę bankową. Napastnik wtargnął do budynku i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, próbował sterroryzować pracownicę, a następnie zmusić ją do wydania gotówki. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty.

Wczoraj przed 12.00 w placówce bankowej mieszczącej się w budynku Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju doszło do próby rozboju. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do budynku, a następnie grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania 40 tysięcy złotych. Kobieta zachowała zimną krew i powiadomiła służby, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Mundurowi zebrali na miejscu ślady, zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków, co w efekcie doprowadziło do szybkiego wytypowania sprawcy. Niespełna trzy godziny po zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego. Podczas przeszukania tego miejsca, policjanci znaleźli atrapę broni oraz odzież, którą miał na sobie rabuś podczas zdarzenia.

39-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.