Teraz gramy:

Title

Artist
Background

55 propozycji mieszkańców w BO w Bytomiu

Autor: w dniu 2024-05-23

Zakończył się nabór wniosków w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy nadesłali aż 55 wniosków – większość z nich to projekty inwestycyjno – remontowe. Pozostałe to tzw. projekty miękkie, które dotyczą m.in. organizacji wydarzeń. Do 19 sierpnia potrwa weryfikacja złożonych wniosków.

W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 10 projektów z puli od 500 tysięcy złotych do 2 milionów złotych oraz 45 inicjatyw poniżej 500 tysięcy złotych. Wśród nich jest aż 47 projektów inwestycyjnych, 7 miękkich i jeden, w którym połączono projekt inwestycyjny z działaniem społecznym.

Wśród dużych projektów znalazła się m.in. renowacja klinkierowej elewacji budynku I Liceum Ogólnokształcącego, zagospodarowanie terenów zielonych przy II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Korfantego czy rozbudowa basenu odkrytego przy ul. Wrocławskiej.

Z kolei do propozycji stawiających na aktywność należy Miechowicki Rowerowy Plac Zabaw – PUMPTRACK, boisko dla dzieci i do street workoutu w Rozbarku, bezpieczne boisko przy SP 51 czy Ferie z rekinami czyli cykl dwóch tygodniowych szkoleń z piłki wodnej dla najmłodszych.

Nie brakuje też projektów związanych z budową miejsc parkingowych, oświetleniem jednego z parków, doposażeniem obiektów sportowych, schroniska dla zwierząt. Wśród projektów znalazła się też budowa tężni czy odnowa zabytkowego parowozu.

Obecnie projekty są sprawdzane pod względem formalnym tzn. czy zawierają dane osobowe wnioskodawcy i czy wnioski zostały poparte przez wystarczającą liczbę mieszkańców. Po weryfikacji, projekty będzie opiniować powołana przez Prezydenta Bytomia komisja ds. weryfikacji i oceny zgłoszonych projektów.

Zakwalifikowane do głosowania projekty zostaną opublikowane w terminie do 16 września.

Foto i źródło: UM Bytom