Teraz gramy:

Title

Artist
Background

9-latka wjechała hulajnogą pod nadjeżdżający samochód

Autor: w dniu 2024-02-07

Brak uwagi i szczególnej ostrożności doprowadziły do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi i samochodu osobowego. Dziewięciolatka bez spojrzenia na drogę wjechała na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód…

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek, 6 lutego. Około godziny 11:30 dyżurny żorskiej policji został powiadomiony o potrąceniu dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Folwareckiej.

Patrol ruchu drogowego zabezpieczył miejsce zdarzenia. Na podstawie relacji uczestników i świadków zdarzenia ustalił, jak doszło do potrącenia. Dziewięciolatka jechała chodnikiem na hulajnodze od miejskiego targowiska w kierunku Parku Cegielnia. Kiedy znalazła się na wysokości przejścia dla pieszych przy hali sportowej, bez spojrzenia na jezdnię wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód marki Fiat Panda.

Niska prędkość samochodu i czujność kierowcy sprawiła, że uderzona przez samochód dziewięciolatka wyszła z tego bez większych obrażeń. Dziewczynką zaopiekowała się jej mama, a wykroczeniem zajmie się sąd.

Policjanci podkreślają, że bezpieczeństwo to wspólna relacja wszystkich użytkowników dróg. Przypominają, że przejście dla pieszych nie służy, jak podkreślają mundurowi, do przejeżdżania, a do przekraczania. Każdorazowo użytkownik rowerów lub innych urządzeń powinien z nich zejść, upewnić się, czy może wejść na przejście, a dopiero wtedy, kiedy jest bezpieczna możliwość skorzystać z tego przejścia. Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania.

Źródło i zdjęcie: KMP Sosnowiec