Wiózł dzieci do szkoły. W jego organizmie krążył alkohol
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2025-04-24
Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali w środę do kontroli 61-latka, który kierował swoim chevroletem mimo zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach. Mężczyzna prowadził również, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mysłowiczanin przewoził swoim autem trójkę dzieci, które na prośbę ich matki zawoził w tym dniu do szkoły. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Mundurowi z mysłowickiej drogówki prowadzą dziś kontrole trzeźwości kierujących, poruszających się po ulicach naszego miasta. Około godziny 7.35 na ulicy Morgowskiej zatrzymali oni do kontroli kierującego chevroletem 61-letniego mieszkańca Mysłowic. Mężczyzna ten kierował pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, który wydał Sąd Rejonowy w Mysłowicach za jazdę bez uprawnień.
Stróże prawa skontrolowali również poziom trzeźwości mieszkańca Mysłowic, który jak się okazało miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.
Mężczyzna ten przewoził w swoim samochodzie trójkę dzieci w wieku 7-11 lat, które zawoził w tym dniu do szkoły.
Dzieci zostały przekazane innemu członkowi rodziny, a o losie 61- latka zadecyduje teraz sąd.
Źródło i zdjęcie: KMP Mysłowice