Nielegalny hazard. Zatrzymano 3 osoby
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2026-04-18
Hazard w jednej z miejscowości na terenie powiatu rybnickiego. Służby zatrzymały trzy osoby skonfliktowane z prawem nie tylko z powodu tego nielegalnego procederu.
Nielegalny hazard. Zatrzymano 3 osoby
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rybnickiej komendy otrzymali dane, z których wynikało, że w jednym z lokali na Osiedlu w Buszowicach mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.
Mundurowi skontrolowali i przeszukali obiekt. Znaleziono tam 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe, niezgodne z przepisami polskiego prawa. Razem z policjantami z przestępczości gospodarczej oraz Komisariatu Policji w Boguszowicach współpracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy wspierali działania – od wejścia do lokalu po transport zabezpieczonych maszyn. Następnie do prowadzonych czynności dołączyli się funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej, którzy wykonali niezbędne czynności na miejscu.
Co ustalili śledczy?
Śledczy zatrzymali 21-letnią kobietę, która była poszukiwana do odbycia kary w Areszcie Śledczym w Katowicach i miała przy sobie środki odurzające, a także 39-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i 33-letniego mieszkańca Rybnika, który miał przy sobie środki psychoaktywne.
W toku czynności policjanci przeszukali samochody zaparkowane nieopodal lokalu oraz miejsce zamieszkania jednego z podejrzanych, gdzie zatrzymali 39-letnią Rybniczankę, która również posiadała przy sobie również środki odurzające.
Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Ponadto, zatrzymani poniosą odpowiedzialność za posiadanie środków odurzających, za co grozi im do 3 lat więzienia.
