Polska lepsza od Francji w Bytomiu

Autor: w dniu 2026-04-30

Wygrana w próbie generalnej. Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie zakończyła przygotowania do Mistrzostw Świata zwycięstwem. Wczoraj na lodowisku w Bytomiu Polacy pokonali Francję po rzutach karnych. Po trzech tercjach i dogrywce było 2:2. Poniżej galeria zdjęć z tego pojedynku. Ich autorami są Mirosław Woźnik i Daniel Sobociński.

Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w sobotę w Sosnowcu Mistrzostwami Świata Dywizji IA. Co ciekawe, już w niedzielę Polacy ponownie zmierzą się z Francją – tym razem w meczu turniejowym. Po wczorajszym spotkaniu selekcjoner Pekka Tirkkonen ogłosił szeroką kadrę na mistrzostwa. Na liście znalazło się 25. zawodników, z których ostatecznie wybranych zostanie 23. hokeistów.

 

Foto: Mirosław Woźnik i Daniel Sobociński