Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Agresywni nastolatkowie chcieli papierosów. Pobili przechodniów

Autor: w dniu 2023-06-20

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch nastolatków, którzy podejrzewani są o to, że napadli na dwóch napotkanych na ulicy mężczyzn. Poszło o papierosy. 

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę przy ulicy Mickiewicza w Katowicach. Z policyjnych ustaleń wynika, że napadnięci mężczyźni wracali ze spotkania integracyjnego do swojego hotelu, kiedy zostali zaczepieni na ulicy przez dwóch nastolatków.

Nastolatkowie chcieli papierosów. Doszło do ataku

Nastolatkowie w wieku 15 i 17 lat grozili, że pobiją mężczyzn, jeżeli nie dadzą im papierosów albo gotówki na ich zakup. Kiedy mężczyźni odmówili, nastolatkowie ich zaatakowali. Zostali spłoszeni przez jednego z przechodniów, który zareagował na to, co się działo. W tym samym momencie na miejsce podjechał policyjny radiowóz, gdzie pokrzywdzeni zgłosili rozbój policjantom katowickiego oddziału prewencji.

Natychmiast do akcji poszukiwawczej włączyli się katowiccy wywiadowcy, którzy kilka ulic dalej rozpoznali na przystanku sprawców. Nieletni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby dziecka. Pokrzywdzeni w wieku 39 i 42 lat zostali przewiezieni do szpitala, gdzie zostali zaopatrzeni chirurgicznie.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Przypominamy, że przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, jednak ze względu na wiek sprawców, o dalszym losie nieletnich, zadecyduje sąd rodzinny.

Źródło: KMP Katowice