Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Amelia i Dyzio odwiedzili chorzowski szpital [ZDJĘCIA]

Autor: w dniu 2024-02-16

Nietypowi, skrzydlaci goście odwiedzili Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Mieli do wykonania bardzo konkretne i ważne zadanie, a wszystko po to, by przyczynić się do polepszenia zdrowia małych pacjentów.

Niecodzienna papugoterapia na oddziale pediatrycznym w Chorzowie. Małych pacjentów odwiedzili dziś Amelia, Dyzio i piraci z Fundacji Skrzydlaty Raj.

-Pobyt dziecka w szpitalu to nie tylko proces diagnostyczny, proces terapeutyczny, ale niestety to, co my tu małym pacjentom "fundujemy", zawsze wiąże się ze stresem. Wizyta zwierząt, w tym przypadku papug, na pewno działa wręcz wspaniale na psychikę naszych małych pacjentów, pozwala zapomnieć o sytuacjach nieprzyjemnych. Mam nadzieję, że wielu naszych pacjentów po dzisiejszej wizycie będzie pamiętać po pobycie na oddziale pediatrii tylko wizytę papug, inne, nieprzyjemne rzeczy, które być może się tutaj działy, pójdą w zapomnienie – mówi Katarzyna Karwicka, zastępca ordynatora Oddziału Pediatrycznego Dzieci Starszych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Kolorowa i głośna wizyta będzie z pewnością zapamiętana, o czym mogą świadczyć komentarze zebrane przez reporterkę Radia Piekary Gabrielę Kokott-Drzyzgę.

-Jeździmy po szpitalach, żeby dać dzieciom trochę zapomnienia, że dzieci są w szpitalu. Mogą je przytulić, pogłaskać i przeżyć chwile radości – mówi Katarzyna Rakowska, wiceprezeska fundacji Skrzydlaty Raj.

Co na to sami pacjenci?

-Przyszli do nas piraci, papugi, są milutkie. Nie wiedzieliśmy, że do nas przyjadą papugi – mówią pozytywnie zaskoczone dzieci.

Fundacja Skrzydlaty Raj działa od niedawna. W planach ma wiele podobnych odwiedzin na oddziałach pediatrycznych.