Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Auto rozbite o drzewo. Kierowca uciekł

Autor: w dniu 2023-02-14

Rozbite auto zwróciło uwagę użytkownika drogi. Postanowił powiadomić służby. Okazało się, że kierowcy nie było na miejscu. Ostatecznie zdołano go odnaleźć.  

Do zdarzenia doszło 13 lutego około godziny 4.00. Wtedy dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie o rozbitym samochodzie przy jednej z tamtejszych dróg. Kierowcy nie było w pobliżu pojazdu.

Auto rozbite o drzewo, a kierowca zniknął

Działania mundurowych pozwoliły odnaleźć sprawcę. Okazało się, że 19-latek z Orzesza pożyczył samochód od swojej koleżanki, z którą spędzał poprzedni wieczór. Jadąc ulicą Pszczyńską, utracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Wiedząc o tym, że nie ma prawa jazdy, mężczyzna poszedł do domu. W chwili podjętej przez mundurowych interwencji, 19-latek był trzeźwy. Miał przy sobie substancje narkotyki.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień stanowi wykroczenie drogowe. Minimalna grzywna to 1500 złotych, maksymalna – nawet 30 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów (minimum 6 miesięcy, maksymalnie – 3 lata). Z kolei posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.