Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Autobus uderzył w przystanek. Dwie osoby poszkodowane

Autor: w dniu 2023-09-26

Poważnie wyglądający wypadek w Sosnowcu. Autobus wjechał tam w przystanek komunikacji miejskiej. Wiadomo, że poszkodowane zostały dwie osoby.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dziś przed godziną 7.00 w Modrzejowie – jednej z dzielnic Sosnowca. Na ulicy Orląt Lwowskich autobus miejski wjechał w przystanek Modrzejów Rynek. Poszkodowane zostały dwie osoby. Przez pewien czas na miejscu występowały utrudnienia, wiele było także niewiadomych i nieodpowiedzeń w zakresie tego, jaki przebieg miało zdarzenia. Poznaliśmy szczegóły dotyczące przebiegu zdarzeń.

-Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący autobusem marki Solaris 59-letni mieszkaniec Jaworzna z nieustalonych przyczyn wjechał na przystanek autobusowy Modrzejów Rynek, potrącając 28-letnią kobietę oraz dwójkę dzieci w wieku 2 lat i  5 miesięcy. 28-letnia mieszkanka Sosnowca została przetransportowana do szpitala miejskiego w Mysłowicach, natomiast 2-letni chłopiec został przewieziony do szpitala miejskiego Katowice-Ligota, na chwilę obecną nie jest znany ich stan zdrowia – mówi sierż. szt. Błażej Czernecki, Zastępca Rzecznika Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Komunikat wydał sam przewoźnik, który poinformował, że kierowca autobusu zasłabł podczas jazdy:

"Dzisiaj, 26 września około godz. 6:55 jeden z naszych autobusów uległ wypadkowi na przystanku SOSNOWIEC MODRZEJÓW RYNEK. Obecnie na miejscu trwają działania służb. Wszystkim poszkodowanym udzielona została pomoc medyczna. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Wstępne ustalenia mówią o zasłabnięciu kierowcy naszego autobusu. Obecnie badane są okoliczności zdarzenia." – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.