Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Badamy nie tylko Mamy” dziś w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2024-05-25

Dziś o godzinie 12.00 obok hipermarketu Kaufland przy ul. Bytomskiej 41 w Piekarach Śląskich odbędzie się akcja profilaktyczna "Badamy nie tylko Mamy".

Współorganizatorem organizowanej dziś w Piekarach Śląskich akcji jest Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek "Feniks", które zachęca Panie do profilaktyki, w trosce o zdrowie.

"Badamy nie tylko Mamy" dziś w Piekarach Śląskich

Kampania organizowana jest w całym kraju i zainicjowana została przez Federację Stowarzyszeń Amazonki pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy". W każdym mieście, w którym funkcjonuje klub amazonek dokładnie o godzinie 12.00 rozpocznie się wydarzenie, celem którego będzie uświadomienie kobietom potrzeby badań profilaktycznych.

Działające w Piekarach Śląskich Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek "Feniks" zrzesza obecnie  ponad 50 kobiet, które zmagają się z chorobą nowotworową. Celem organizacji jest udzielanie wsparcia psychicznego w powrocie do zdrowia oraz praktycznych rad m.in. w kwestii rehabilitacji czy wykonywania masażu limfatycznego. Członkinie uczestniczą np. w spotkaniach z dietetykami oraz innymi osobami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Klub organizuje także akcje profilaktyczne i edukacyjne w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki raka piersi, a także wyjazdy i wycieczki integracyjne.