Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Będą biegać ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej

Autor: w dniu 2023-08-31

Będą biegać ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej. W sobotę, 2 września o godzinie 11:00 z boiska "Dołek" wystartuje VI Cross-Mol.

VI CROSS-MOL to zawody biegowe oraz Nordic Walking w naturalnym terenie, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz amatorskiego uprawiania sportów. Trasa biegu wyznaczona jest w Miechowickiej Ostoi Leśnej na dystansie 10 km, natomiast trasa marszu liczy 5,5 km.

MOL w nazwie biegu, to skrót od nazwy zespołu przyrodniczo krajobrazowego Miechowicka Ostoja Leśna

Myli się ten, kto myśli, że bieg po tym lesie to pestka. Uczestnicy mają do pokonania ponad 130 metrów podbiegów i zbiegów, natomiast zawodnicy biorący udział w marszu Nordic Walking muszą zmierzyć się z 60 metrami przewyższeń.

Pomiar czasu zawodników odbywać będzie się w systemie elektronicznym. Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Trzej najlepsi zawodnicy w kategoriach: Open kobiet i Open mężczyzn, otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie tegorocznej edycji, odbędą się także zawody dla dzieci w 5 kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Organizatorem imprezy jest Miechowicka Grupa Biegowa, a Radio Piekary patronuje wydarzeniu. 

Zapisy, regulamin i informacja o opłatach na stronie https://dostartu.pl/vi-cross-mol-v9078?fbclid=IwAR37rLmZozJz8oPth0vuKqdY69shbZCHnbREtdC2Tebjl2y-F0NT5Ha_qHI