Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Będą prace wodociągowe. Możliwe utrudnienia

Autor: w dniu 2023-05-08

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich poinformowało o pracach, które mają być prowadzone od jutra przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe. Te mogą wiązać się z uciążliwościami.
W związku z pracami eksploatacyjno-remontowymi prowadzonymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe S.A, jedynego dostawcę wody dla Piekar Śląskich, od 9 maja do 30 czerwca mogą występować wahania ciśnienia wody oraz jej okresowe zmętnienie u odbiorców na terenie całego miasta.

Prace wodociągowe i utrudnienia

Przyczyną możliwych zmian w ciśnieniu wody dostarczanej do miasta są prace przy rewitalizacji i odbudowie częściowo nieczynnej linii kolejowej 182, Tarnowskie Góry – Zawiercie. Te prace wymagają przebudowy wodociągu magistralnego DN 800 mm od Stacji Uzdatniania Wody "Bibiela" do Piekar Śląskich. GPW S.A. informuje także, że podjęło prace regulacyjne na sieci magistralnej rozszerzające obszar dostaw wody z kierunków SUW "Kozłowa Góra" i Zbiornik Sieciowy "Murcki". W piśmie GPW S.A. czytamy: "W związku z pracami regulacyjnymi na sieci wodociągowej związanymi z przebudową wodociągu magistralnego DN 800 mm w Miasteczku Śląskim i zwiększeniem przepływu wody w magistrali DN 600 mm istnieje możliwość pogorszenia w dostarczanej wodzie parametrów jakościowych w zakresie barwy, mętności i żelaza."
Piekarskie wodociągi proszą swoich klientów o zgłaszanie wszelkich przypadków wystąpienia zmętnienia wody do lokalnego Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego (tel. 32 287 13 08 , tel. kom.: 601 503 475), które całodobowo rejestruje takie zgłoszenia. W związku z nimi prowadzone będzie płukanie sieci wodociągowej. Tam, gdzie zmętnienie będzie największe MPWiK odda do dyspozycji mieszkańców beczkowóz z wodą pitną.