Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka

Autor: w dniu 2023-11-09

Jedyny w kraju Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka odbędzie się w Katowicach. Biuro zawodów znajdujące się w budynku Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności przy ulicy Wincentego Pola 38, Katowice będzie otwarte w godzinach 7:00-9:00.
W Dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, biegacze uczczą sportową rywalizacją pamięć o górnikach zastrzelonych przez ZOMO 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK "Wujek", na początku stanu wojennego.

– W biegu weźmie udział blisko 800 biegaczek i biegaczy – mówi dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, Robert Ciupa, zapraszając chętnych do udziału w wydarzeniu, a całe rodziny do dopingowania.

Dziesięciokilometrowa (10 km) trasa Biegu Niepodległości prowadzić będzie od Pomnika Dziewięciu z "Wujka" do Pomnika Powstańców Śląskich i z powrotem, ulicami Katowic: W. Pola, Dziewięciu z Wujka, Ligocka, Mikołowska, Parkowa, Piękna, Park Kościuszki, Kościuszki, Kochanowskiego, Św. Jana, Rynek, Korfantego, Park Powstańców Śląskich.

Rywalizacja dorosłych biegaczy to nie jedyna atrakcja 11 listopada podczas Biegu Niepodległości w Katowicach. Rano swój bieg będą mieli najmłodsi, których start jest przewidziany na godz. 9.00, a trasa będzie miała dwa warianty: dla siedmiolatków i młodszych ok. 200 metrów, dla starszych ok. 400 m.

Fot. pixabay