Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Bieg w szpilkach” w Sosnowcu. Jaki cel przyświecał organizatorom?

Autor: w dniu 2023-05-15

To było wydarzenie z ważnym przekazem. W Sosnowcu zorganizowano "Bieg w szpilkach". Wystartowali w nim wszyscy ci, którzy sprzeciwiają się przemocy.

W minioną sobotę w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu odbył się bieg w szpilkach. To kolejny etap programu pn. "Ludzie ludziom… – budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie".

"Bieg w szpilkach" – jaki był cel wydarzenia?

Piękna pogoda sprawiła, że na sobotni bieg przybyło wielu chętnych. Wydarzenie było kolejnym etapem programu pod nazwą "Ludzie ludziom… – budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, Komendę Miejską Policji w Sosnowcu, Teatr Zagłębia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Parkrun – Park Miejski oraz przy współudziale Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Mimo że tym razem uczestnicy musieli pokonać przygotowaną trasę na szpilkach, przedsięwzięcie przyciągnęło nie tylko płeć piękną, ale także i mężczyzn. Łącznie na liście startowej znalazło się, jak informuje Agnieszka Sekunda z sosnowieckiego MOPS-u, 71 osób. Nie brakowało jednak osób, które wprawdzie nie znalazły się na liście startowej, ale także brały udział w zabawie. To łącznie 120 uczestników. Poza klasycznymi "szpilkami" dozwolony był również bieg w japonkach i skarpetach. Z obu tych opcji chętnie korzystali mężczyźni, którzy – jak zaznaczają organizatorzy – świetnie poradzili sobie podczas biegu i w niczym nie ustępowali paniom, które przyzwyczajone są do noszenia wysokich obcasów. Zdjęcia zamieszczone zostały w mediach społecznościowych:

W galerii zamieszczono fotografie tych, którzy wykazali się niemałą pomysłowością i zadbali o nietypowe przebrania, w których stanęli do konkurencji. Na starcie nie zabrakło też sosnowieckich policjantek. Tak, jak w przypadku biegu przeciwko przemocy, w wydarzeniu mógł wziąć udział każdy, bez względu na kondycję, czy umiejętności. Ważne jest to, jak podkreślają organizatorzy, że nieważny był uzyskany czas. Liczyła się jedynie dobra zabawa.

Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu będzie marsz przeciwko przemocy. Ten ma odbyć się 31 maja.