Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Biznes o zapachu przestępstwa zlikwidowany przez policję

Autor: w dniu 2024-01-12

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mysłowickiej komendy zatrzymali parę, która na portalach społecznościowych oferowała perfumy luksusowych marek. Jakie działania podjęto?

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 42-latkę z Mysłowic oraz jej 35-letniego partnera, którzy prowadzili internetową sprzedaż perfum oznakowanych podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów.

Łącznie śledczy przejęli ponad 90 sztuk podrobionych towarów przygotowanych do wysyłki. Znalezione rzeczy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Mysłowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa naruszenia przepisów z Ustawy prawo własności przemysłowej. Wobec pary prokurator zastosował policyjny dozór, oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych na osobę.

Dodatkowo na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 84 tysięcy złotych. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.