Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Broń i amunicja przejęte przez służby. Dalszy ciąg dużej akcji

Autor: w dniu 2022-12-12

Policjanci zabezpieczyli już 275 jednostek broni palnej, kilka tysięcy sztuk amunicji, choć nie tylko. Są kolejne zatrzymania w dużej sprawie. 

Śledczy od dwóch lat zajmują się sprawą grupy przestępczej. 109 podejrzanym przedstawiono ponad 140 zarzutów. W podjętych ostatnio działaniach zatrzymano 5 osób i zabezpieczono 5 jednostek broni palnej oraz, jak określają to śledczy, dwa istotne elementy broni oraz naboje.

Broń i amunicja. Jest dalszy ciąg głośnej sprawy

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji od ponad 2 lat zajmują się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym obrotem bronią palną. Śledztwo prowadzi Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, ale sprawa ma też wątek śląski.

Pierwsze działania w kwietniu tego roku

Pierwsze potężne uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili w kwietniu 2022 roku, przy wsparciu funkcjonariuszy z KSP, KWP z wielu województw, CPKP BOA, SPKP, Straży Granicznej i funkcjonariuszy z Niderlandów oraz pracowników Europolu. Zatrzymano wówczas w Polsce i Niderlandach 82 osoby. Tylko w Polsce przejęto 250 jednostek broni palnej różnego rodzaju i kalibru oraz kilka tysięcy sztuk amunicji. W Prokuraturze Krajowej, zatrzymanym wtedy osobom przedstawiono łącznie ponad 100 zarzutów.

Wtorkowa akcja służb w kilku rejonach kraju

Kolejne skoordynowane działania policjanci przeprowadzili w miniony wtorek na terenie województw: łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i wielkopolskiego, gdzie zatrzymali 5 osób. W trakcie przeszukań zabezpieczyli 5 jednostek broni palnej różnego kalibru, (lufy z komorą nabojową) oraz 16 sztuk amunicji. W akcji wzięli udział funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Łodzi i Lublinie, Żandarmerii Wojskowej z Lublina oraz SPKP i KWP w Katowicach.

Zatrzymanych doprowadzono do Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. posiadania broni palnej lub amunicji oraz posiadania materiałów niebezpiecznych.

Łącznie w śledztwie zabezpieczono już 275 jednostek broni palnej, kilka tysięcy sztuk amunicji oraz kilkaset istotnych elementów broni. W sprawie występuje 109 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 140 zarzutów.

Źródło: CBŚP