Teraz gramy:

Title

Artist
Background

BECEKOBUS Bytomskiego Centrum Kultury wyruszył w EKOprzygodę. Ekologiczne majsterkowanie, zajęcia upcyclingowe, magia, rekonstrukcje historyczne, warsztaty artystyczne, popularnonaukowe – to wszystko znaleźć można w niezwykłym autobusie. Znamy jego rozkład jazdy.

Latem w Bytomiu nie może zabraknąć przygody z Becekobusem. Na dzieciaki, które spędzają wakacje w mieście czeka dobra zabawa, pełna twórczych i rozwijających zajęć. Ma być ekologicznie, artystycznie i magicznie. W tym roku w trosce o środowisko Becekobus nie przewozi uczestników do miejsc prowadzenia warsztatów. Uczestnicy spotkają się na miejscu.

Kreatywnie, naukowo i z rycerzami

Z "Artbusikiem" (7-11 sierpnia, godz. 10-13) dzieci m.in.: będą malować na plastrach drewna, zrobią przestrzenne modele owadów, nauczą się szycia, udekorują ceramiczne doniczki, wykonają breloczki w kształtach owoców, a na zakończenie uszyją własne zabawki. "Naukobusik" (7-11 sierpnia, godz. 13.30-14.30) zabierze najmłodszych w świat eksperymentów i doświadczeń. Dzieci pod okiem prowadzącego nauczą się podstaw pracy laboratoryjnej, chemii, biologii i fizyki. Wyprodukują m.in. "chmurki" smogu w butelkach i dowiedzą się, w jaki sposób można przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza. Z kolei z "Rycerzobusikiem" (7-11 sierpnia, godz. 14.30-16.30) poznają tradycyjne techniki walki, spróbują pisać gęsim piórem i przeniosą się w czasie do średniowiecza.

Zbuduj hotel dla owadów i magiczne przedmioty

"Ekobusik" (14-18 sierpnia, godz. 10-13) pokaże, jak ponownie wykorzystać słoiki, butelki i inne przedmioty. Dzieci zrobią m.in. plecak na zajęcia sportowe, biżuterię drewnianą, wiszące ogrody domowe. Część zajęć będzie poświęcona zwierzętom. Uczestnicy zbudują hotele dla owadów, budki dla ptaków, hotele dla nietoperzy i domek dla jeża na zimę. Z "Magiobusem" również nie będzie nudno (14-18 sierpnia, godz. 13.30-16.30). Dzieci poznają magiczne przedmioty z różnych zakątków świata i spróbują je własnoręcznie stworzyć. Powstaną m.in. łapacze snów, namiot tipi, lalki motanki i dzwonki wietrzne.

Zajęcia upcyclingowe i cyrkowe

Poprzez zabawę z "Hasiobusikiem" (21-25 sierpnia, godz. 10-13) uczestnicy zapoznają się z dziełami sztuki, tworzeniem czegoś z "niczego". Angażujące i produktywne zajęcia poprzez proste i łatwe do wykonania rzeczy będą punktem wyjścia do nauczenia młodzieży do życia w duchu zero waste. W czasie warsztatów z "Cyrkobusikiem" (21-25 sierpnia, godz. 13.30-16.30) dzieci poznają tajniki pracy cyrkowców, a nawiązując do historii Śląska — tradycje Elwrów. Sztuczki żonglerskie, teatralne gry integracyjne i przestrzenne zabawy ruchowe, sztuka balansowania na rolla-bolla, sposoby chodzenia na szczudłach drewnianych z asekuracją oraz na mini-szczudełkach – będzie bardzo ciekawie.

Warsztaty z Becekobusem będą odbywać się w różnych dzielnicach Bytomia w dniach 7-25 sierpnia. Dokładny plan zajęć znaleźć można na stronie https://www.becek.pl/program/category,22
Koszt pojedynczych warsztatów to 5 zł. Bilety można zakupić w kasie Beceku (Plac Karin Stanek 1) lub https://bilety.becek.pl/
Zajęcia skierowane są do dzieci od 7do 13 roku życia.

Fot: Bytomskie Centrum Kultury