Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Mistrzowie parkowania na celowniku służb

Autor: w dniu 2022-12-12

Bytomska Straż Miejska walczy z kierowcami, którzy parkują swoje auta gdzie popadnie. Ich auta są odholowywane.

Blokują wjazdy do bram, niszczą miejskie zieleńce, a nieraz przyczyniają się nawet do… opóźnień w kursowaniu tramwajów czy autobusów. Mowa o kierowcach, którzy parkują w miejscach, gdzie nie powinni.

Z danych Straży Miejskiej wynika, że plagą są kierowcy, którzy parkują swoje samochody na chodnikach i zieleńcach oraz ci zostawiający auta na skrzyżowaniach.

Mandaty za złe parkowanie

Od stycznia br. Straż Miejska w Bytomiu ukarała 2 642 kierowców za parkowanie samochodów niezgodnie z przepisami, w tym 125 kierowców za parkowanie samochodu na przejściu dla pieszych, 99 za parkowanie na skrzyżowaniu.

Parkowanie w miejscach niedozwolonych, a szczególnie stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników, jest karane mandatem karnym do 500 zł lub grzywną orzekaną przez sąd nawet do 5 tys. zł.

Niefrasobliwi kierowcy muszą się liczyć z jeszcze jednym wydatkiem – lawetą, bo samochody pozostawione w miejscach zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu lub uniemożliwiające ruch innym pojazdom są odholowywane na koszt ich właściciela.