Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom od ponad 30 lat jest śląską stolicą piosenki poetyckiej. W latach 90 – tych zainaugurowany został ogólnopolski festiwal, który z powodzeniem organizowany jest do dziś. W najbliższy weekend w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się 33 edycja "Kwiatów na kamieniach".

Historia tego festiwalu sięga lat 90-tych ubiegłego wieku. Kwiaty na Kamieniach, czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej odbędzie się w Bytomiu po raz 33. Co ważne, zainteresowanie uczestników piosenką autorską z biegiem lat nie mija.

-To jest wydarzenie, które rzeczywiście odbywa się regularnie od 1992 roku.  Jest to przegląd piosenki poetyckiej, turystycznej, autorskiej. W tym roku wybraliśmy już 5 laureatów.  Miejsca są już przydzielone. Jakie? To okaże się w niedzielę podczas finałowego koncertu – zapewnia Wiesław Ciecieręga, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej.

Kwiaty na kamieniach zakwitną w Bytomskim Centrum Kultury w najbliższy weekend

W sobotę o godzinie 17.00 zaplanowano spotkanie autorskie dotyczące publikacji dokumentującej 30 lat istnienia w Bytomiu Festiwalu Piosenki Poetyckiej. Z kolei w niedziele odbędzie się Koncert finałowy laureatów oraz recital Julii Pietruchy i Marty Zalewskiej.

𝟖 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚 (𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚) / 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟕:𝟎𝟎 / 𝐁𝐢𝐥𝐞𝐭𝐲 𝟓 𝐳ł

Wieczór autorski Wiesława Ciecieręgi

Podczas tego spotkania muzyka i poezja prezentowana na żywo będzie się łączyć ze wspomnieniami autora związanymi z Festiwalem, którego jest inicjatorem i organizatorem od samego początku, czyli od 1992 r. Przez trzydzieści lat istnienia "Kwiatów na kamieniach" festiwal odbywa się raz w roku w Bytomiu i to właśnie Wiesław Ciecieręga jest jedyną osobą, która była na wszystkich edycjach wydarzenia i pewnie nikt inny nie posiada większej wiedzy o szczegółach i kulisach tego wydarzenia. Czeka nas zatem wieczór z opowieścią o "historii jednego życia" w połowie spędzonego wśród kwiatów na kamieniach.

𝟗 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚 (𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚) / 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟕:𝟎𝟎 / 𝐁𝐢𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐨𝐝 𝟔𝟎 𝐝𝐨 𝟖𝟎 𝐳ł

Koncert: Pietrucha – Zalewska, odbędzie się w ramach XXXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach". Przed występem artystek zaprezentują się laureaci KWIATÓW NA KAMIENIACH 2024'. Tradycyjnie nagrodzonym wykonawcom towarzyszyć będzie Koncertowa Orkiestra "Power of Winds" pod dyrekcją Klaudiusza Jani. Po wręczeniu nagród uczestnikom Festiwalu na scenie pojawi się duet Julia Pietrucha i Marta Zalewska, które zaprezentują się w niedawno powstałym projekcie NEONOVA. Artystki wykonają utwory refleksyjnie odnoszące się do życia, relacji, wewnętrznych spostrzeżeń i rozwoju Julii, zainspirowane rozmową z Martą Zalewską, wokalistką, multiinstrumentalistką.

Radio Piekary jest patronem medialnym Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach".