Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na bytomskim rynku jest duży Jarmark Świąteczny – w Pałacu w Miechowicach będzie Jarmark Kieszonkowy. Organizatorem wydarzenia, w dniu 10 grudnia, jest Przedszkole Miejskie Nr 14 w Bytomiu oraz Pałac w Miechowicach. Wszystko po to, by promować "obieg zamknięty rzeczy".

W trakcie Jarmarku Kieszonkowego dzieci będą mogły sprzedać, kupić lub wymienić swoje nowe lub używane zabawki czy książki.

– Ideą akcji nie jest sprawić, by nasze dzieci były przedsiębiorcami, ale by były przedsiębiorcze. Przedsiębiorczość słusznie kojarzona jest z pieniędzmi i faktycznie trzeba umieć nimi sprawnie dysponować. Dlatego zachęcamy rodziców, aby kompetencje takie jak : oszczędzanie, zarabianie pieniędzy, odpowiedzialność za własną sytuację finansową, gospodarowanie pieniędzmi, dzielenie się pieniędzmi były wprowadzane od lat najmłodszych a to z kolei wpływa na rozwój osobisty , który jest tak niezwykle ważny – tłumaczy Aneta Krzyżańska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 14 w Bytomiu.

Jarmark kieszonkowy ma być zapoczątkowaniem idei kształtowania cech przedsiębiorczości. Dziecko będzie musiało z czegoś zrezygnować, by zarobić własne pieniądze. To tak naprawdę nauka gospodarowania budżetem, a to wszystko w formie niezwykłej przygody w Pałacu w Miechowicach.

Jarmark kieszonkowy zaplanowano w niedzielę, 10 grudnia w godzinach 10.00 do 13.00

Wszystko pod naszym patronatem.