Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Zniszczony basen odzyska dawny blask

Autor: w dniu 2024-06-17

Wyłączony z użytkowania 22 lata temu basen w Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Armii Krajowej 40 w Bytomiu, dostanie drugie życie. Prezydent Mariusz Wołosz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Jej koszt to ponad 4 mln zł.

Po ponad dwóch dekadach niemożliwe staje się możliwe. Modernizacja obejmie wymianę niecki basenowej i remont całej infrastruktury, dzięki czemu na mapę szkolnych obiektów sportowych powróci basen w Łagiewnikach – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Modernizacja obejmie remont całej hali basenowej wraz antresolą, na której zostaną zamontowane nowe siedziska niewielkiej widowni. Wykonawca zaaranżuje pomieszczenia szatni, sanitariatów i pryszniców, przeprowadzi roboty instalacyjne związane z hydrauliką, wymieni stację uzdatniania wody basenowej i wykona wentylację i nowe oświetlenie. Co ważne – po przebudowie zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne dzięki czemu basen będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Ponieważ remont basenu w Łagiewnikach będzie realizowany w formule projektuj-buduj, firma najpierw zaprojektuje, a następnie wykona wszystkie prace budowlane. Basen ma być gotowy do końca roku.

Realizacji inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Funduszu Odporności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, którego celem jest wspieranie najważniejszych miejskich inwestycji, jak budowa, przebudowa i remonty m.in.: dróg, czy obiektów użyteczności publicznej.

Foto i źródło: UM Bytom