Teraz gramy:

Title

Artist
Background

CBŚP zatrzymało 3 osoby. W regionie zabezpieczono duże ilości narkotyków

Autor: w dniu 2023-11-02

Funkcjonariusze CBŚP uderzyli w grupę przestępczą. Przestępcy zostali zaskoczeni podczas transakcji. Na terenie województwa śląskiego odkryto garaż, w którym składowano środki odurzające.

Trzy osoby zatrzymane podczas transakcji narkotykowej, której przedmiotem były dziesiątki kilogramów narkotyków. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty.

CBŚP zatrzymało 3 osoby

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Łodzi CBŚP zatrzymali trzy osoby. Podejrzani wpadli podczas transakcji narkotykowej, do której miało dojść w ustronnym miejscu w okolicach drogi S8, na terenie województwa łódzkiego. Chodziło o przekazanie 72 kg marihuany, która miała być sprzedawana na terenie Małopolski.

Narkotyki zabezpieczone w Sosnowcu

Kolejne narkotyki policjanci CBŚP zabezpieczyli w Sosnowcu, gdzie w użytkowanym przez podejrzanych garażu ukryte było 38 kg marihuany, pół kg amfetaminy, 855 tabletek MDMA, 970 listków LSD oraz kokaina. Łączna wartość przejętych środków odurzających i substancji psychotropowych wynosi blisko 5 mln zł.

Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawił zatrzymanym zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz wprowadzania ich do obrotu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.